BİLİMSEL PROGRAM

  
 24 ARALIK 2020, PERŞEMBE
 GÜNÜN KOORDİNATÖRLERİ
 Begüm ŞAHİN, Yakup DEMİR
  
12.15-12.30AÇILIŞ TÖRENİ
  
 Yeşim TAŞOVA
 Yaşar BAYINDIR
 Mustafa Kemal ÇELEN
  
12.30-13.15KONFERANS-1 “COVID-19” (PROF.DR. İSMAİL HAKKI DÜNDAR ONURUNA)
 Oturum Başkanı: Yeşim TAŞOVA, Neşe SALTOĞLU
  
 COVID-19 KLİNİK VE LABORATUVAR YÖNETİMİ
 Ayşegül ULU KILIÇ
  
13.15-14.15OTURUM-1 “POST-COVID SENDROMU”
 Oturum Başkanları: Füsun EYÜPOĞLU, Tuba TURUNÇ
  
13.15-13.35ENFEKSİYON HASTALIKLARI TAKİBİ sunumu indir
 Süheyla KÖMÜR
  
13.35-13.55GÖĞÜS HASTALIKLARI TAKİBİ sunumu indir
 Oya BAYDAR
  
13.55-14.15KARDİYOLOJİ TAKİBİ
 Rabia AKILLI
  
14.15-15.00OTURUM-2  “COVID-19 PANDEMİSİNDE LABORATUVAR TANI”
 Oturum Başkanları: Celal AYAZ, Tuba DAL
  
14.15-14.40PCR VE ANTİKOR TESTLERİNDEKİ GELİŞMELER
 Erdal ÖZBEK
  
14.40-15.00COVID-19 TANISINDA “SELF TEST MÜMKÜN MÜ?”
 Hakan TEMİZ
  
15.00-16.00OTURUM-3 “COVID-19’DA DEVAM EDEN GRİ ZONLAR”
 Oturum Başkanları: Behice KURTARAN, Recep TEKİN
  
15.00-15.30COVID-19 TEDAVİSİNDE ANTİ-İNFLAMATUVAR KULLANIMI
 Ahmet GÜL
  
15.30-16.00COVID-19 TEDAVİSİNDE ANTİBİYOTİK KULLANIMI ABARTILDI MI?
 İlhami ÇELİK
  
16.00-17.00OTURUM-4 “PLAZMA TEDAVİSİ VE ANTİTROMBOTİK KULLANIMI”
 Oturum Başkanları: Saim DAYAN, Orhan AYYILDIZ
  
16.00-16.30KONVALESAN PLAZMA TEDAVİSİ
 Sinan DAL
  
16.30-17.00ANTİTROMBOTİK TEDAVİ YÖNETİMİ
 Levent AKYILDIZ
  
17.00-17.45KONFERANS-2 “YOĞUN BAKIMDA COVID-19 YÖNETİMİ”
 Oturum Başkanı: Ezgi ÖZYILMAZ, Sercan ULUSOY
  
17.00-17.45COVID-19 TANILI HASTA YOĞUN BAKIMDA sunumu indir
 Sema TURAN
  
17.45-18.30OTURUM-5 “PANDEMİDEN ALINAN DERSLER”
 Oturum Başkanları: Mehmet AKDAĞ, Yasemin ERSOY
  
17.45-18.05POLİKLİNİK VE ACİL HİZMETLERİ sunumu indir
 Selçuk NAZİK
  
18.05-18.30HASTANE DESTEK HİZMETLERİ sunumu indir
 Heval Can BİLEK
  
18.30-19.10OTURUM-6 “COVID-19 SÜRECİNDE FARKLI GÖZLEMLER”
 Oturum Başkanları: Ata Nevzat YALÇIN, Özlem KANDEMİR
  
18.30-18.50COVID-19 SÜRECİNDE FARKLI BİR PERSPEKTİF: ECZANELER…
 Merve AYHAN
  
18.50-19.10FİLYASYON EKİBİ GÖZÜNDEN “COVID-19 PANDEMİSİ”
 Özlem İPEK
  
19.10-20.00OTURUM-7 “SAĞLIK ÇALIŞANI GÖZÜNDEN PANDEMİ”
 Oturum Başkanları: Emine PARLAK, Gülden ERSÖZ
  
19.10-19.30TEMASLI SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YÖNETİMİ sunumu indir
 Aslıhan CANDEVİR 
  
19.30-19.50BİZİ MOTİVE EDEN ŞEYLER DE OLDU MU?
 Alper ŞENER
  
19.50-20.15GÜNÜN SONU “PANDEMİDEN ALDIĞIMIZ DERSLER”
  
 Ömer KARAŞAHİN, Yeşim YILDIZ
  
 25 ARALIK 2020, CUMA 
 GÜNÜN KOORDİNATÖRLERİ
 Yeliz ÇİÇEK, Rengin AKKUŞ
  
09.45-10.45SÖZEL SUNUM OTURUMU-1 
 Oturum Başkanları: Ayşe Seza İNAL, Elif ŞAHİN HORASAN
  
10.45-11.45OTURUM-8 “HCV’DE GÜNCEL TEDAVİ VE ELİMİNASYON PROGRAMLARI”
 Oturum Başkanları: Yusuf ÖNLEN, Yaşar BAYINDIR
  
10.45-11.10HCV’DE GÜNCEL TEDAVİ YAKLAŞIMI sunumu indir
 Figen YILDIRIM
  
11.10-11.35HCV’DE ELİMİNASYON PROGRAMLARI sunumu indir
 Mehmet ÇABALAK
  
11.35-11.45TARTIŞMA
  
11.45-12.00KAHVE ARASI
  
12.00-12.45

UYDU SEMPOZYUMU-1  ”KRONİK HEPATİT B’DE ETKİN VE GÜVENİLİR TEDAVİ YÖNETİMİ OLARAK: ENTEKAVİR”

Moderatör: Yaşar BAYINDIR

PLATON ÇALIŞMASI

Süheyla KÖMÜR

 

  
12.45-14.00ARA
  
14.00-14.45

UYDU SEMPOZYUMU-2

‘HIV Tedavisinde Güçlü Başlangıç: Dolutegravir+Lamivudin”

Moderatör: Gürcan PARACIKLI

KONUŞMACILAR

Özgür GÜNAL

  
14.45-15.30

UYDU SEMPOZYUMU-3

KRONİK HEPATİT B TEDAVİSİNDE AZIYLA YETİNMEYİN: VEMLİDY DENEYİMİ

Moderatör: İlkay KARAOĞLAN

KONUŞMACI

Tuba TURUNÇ, Aslıhan CANDEVİR

  
15.30-16.20OTURUM-9 “KEMİK VE YUMUŞAK DOKU ENEKSİYONLARI”
 Oturum Başkanları: Mehmet BAKIR, Alparslan Kemal TUZCU
  
15.30-15.50OSTEOMYELİT  sunumu indir
 Mehmet GEM
  
15.50-16.10DİABETİK AYAK YÖNETİMİ
 Zafer PEKKOLAY
  
16.10-16.20TARTIŞMA
  
15.30-16.20OTURUM-10 “GEBELİK TAKİBİNDE  TORCH-S ENFEKSİYONLARI”
 Oturum Başkanları: Hüsnü PULLUKÇU, Meltem TAŞBAKAN
  
15.30-15.45OLGU SUNUMU sunumu indir 
 Pınar ÇAKMAK
  
15.45-16.15GEBELİKTE TORCH-S ENFEKSİYONLARI
 Gülden ESER KARLIDAĞ
  
16.15-16.20TARTIŞMA
  
16.20-16.40ARA
  
16.40-17.30OTURUM-11 “POTANSİYEL PANDEMİK PATOJENLER”
 Oturum Başkanları: Selda ERENSOY, Funda MEMİŞOĞLU
  
16.40-17.00ZİKA VİRÜS ENFEKSİYONLARI sunumu indir
 Tuğba SARI
  
17.00-17.20EBOLA VE MARBURG ENFEKSİYONLARI sunumu indir
 Özgür GÜNAL
  
17.20-17.30TARTIŞMA
  
17.30-18.15SÖZEL SUNUM OTURUMU-2
 Oturum Başkanları: Şafak ÖZER BALİN, Tayibe BAL
18.15-19.00POSTER  SUNUMU OTURUMU-1
 26 ARALIK 2020, CUMARTESİ
 GÜNÜN KOORDİNATÖRLERİ
 Merve SABANCI, Damla ERTÜRK
  
  
09.45-10.45SÖZEL SUNUM OTURUMU-3
 Oturum Başkanları: Şafak KAYA, Mehmet Reşat CEYLAN 
  
10.45-11.45OTURUM-12 “ANTİBİYOTİK KULLANIMI”
 Oturum Başkanları: Mehmet PARLAK, Kutbettin DEMİRDAĞ
  
10.45-11.00AKILCI İLAÇ KULLANIMI sunumu indir
 Hüseyin METE 
  
11.00-11.25YOĞUN BAKIM ÜNİTESİNDE UYGUNSUZ ANTİBİYOTİK KULLANIMI
 Hasan Selçuk ÖZGER
  
11.25-11.45UFUKTAKİ YENİ ANTİBİYOTİKLER
 Çiğdem MERMUTLUOĞLU
  
11.45-12.00KAHVE ARASI
  
12.00-12.45

UYDU SEMPOZYUMU-4

Moderatör: Behice KURTARAN

KONUŞMACI

Ayşe Özlem METE

  
  
12.45-14.00ARA
  
14.00-14.45

UYDU SEMPOZYUMU-5

Moderatör: Yeşim TAŞOVA

KONUŞMACI

Mustafa Kemal ÇELEN

  
  
14.45-15.30

UYDU SEMPOZYUMU-6

Moderatör: Yaşar BAYINDIR

KONUŞMACI

Ferit KUŞÇU  

  
  
15.30-16.20KONFERANS-3 “RANDOMİZE VE  KONTROLLÜ ÇALIŞMALAR”
 Oturum Başkanları: Ali KAYA, Mehmet ÖZDEN
  
 COVİDDE RANDOMİZE KONTROLLÜ ÇALIŞMALAR
 Oğuz Reşat SİPAHİ
  
16.10-16.20TARTIŞMA
  
15.30-16.20OTURUM-13 “BİLİMSEL ARAŞTIRMA NASIL PLANLANMALI?”
 Oturum Başkanları: Tansu YAMAZHAN, Selma ATEŞ
  
15.30-15.50PLANLAMA, METODOLOJİ VE VERİ TOPLAMA SÜRECİ sunumu indir
 Merve Meryem ÖREN
  
15.50-16.10YAZIM VE DERGİ SEÇİMİ İLE BAŞLAYAN UZUN SÜRECİN YÖNETİMİ sunumu indir
 Ahmet Rıza ŞAHİN
  
16.10-16.20TARTIŞMA
  
16.20-16.40ARA
  
16.40-17.30PANEL-1  “CORE” ENFEKSİYONA DAİR HERŞEYİ SORUN… NELER SORUN?
 Yönetenler: Fesih AKTAR, İrem AKDEMİR KALKAN
  
 PANELİSTLER
 Yeşim TAŞOVA, Yaşar BAYINDIR, Mustafa Kemal ÇELEN
  
17.30-18.45SÖZEL SUNUM OTURUMU-4
 Oturum Başkanları: Ebru KURŞUN, Faruk KARAKEÇİLİ
18.45-19.45

POSTER TARTIŞMASI OTURUMU

Oturum Başkanları: Mustafa Kemal ÇELEN, Yaşar BAYINDIR, Fesih AKTAR

  
 27 ARALIK 2020, PAZAR
 GÜNÜN KOORDİNATÖRLERİ
 Kübra KOÇAK, Onur KALYENCİ
  
  
10.45-11.45OTURUM-14 “SOLİD ORGAN NAKLİ VE COVID-19 PANDEMİSİ”
 Oturum Başkanları: Sezai YILMAZ, Yaşar BAYINDIR
  
10.45-11.10PANDEMİ ORGAN NAKLİ SÜRECİNİ NASIL ETKİLEDİ? sunumu indir
 Adil BAŞKIRAN
  
11.10-11.35SOLİD ORGAN NAKLİ HASTALARI VE COVID-19
 Sibel ALTUNIŞIK TOPLU
  
11.35-11.45TARTIŞMA
  
11.45-12.45OTURUM -15 “İMMÜNSÜPRESYON VE ENFEKSİYONLAR”
 Oturum Başkanları: Turgut PİŞKİN,  Sait Murat DOĞAN
  
11.45-12.05İMMÜN-SÜPRESİF İLAÇLAR VE ETKİ MEKANİZMALARI sunumu indir
 Veysel ERSAN
  
12.05-12.25İMMÜNSÜPRESYON VE ENFEKSİYON İLİŞKİSİ
 Adem KÖSE
  
12.25-12.45ENFEKSİYON TANILI SOT HASTALARINDA İMMÜNSÜPRESİF İLAÇ YÖNETİMİ sunumu indir
 Burak IŞIK
  
12.45-12.55TARTIŞMA
  
12.55-14.00OTURUM-16 “SOLİD ORGAN ALICILARINDA VİRAL ENFEKSİYONLAR”
  
 Oturum Başkanları: İdris ŞAHİN, Barış OTLU
  
12.55-13.25CMV ENFEKSİYONU
 Ayşe Özlem METE
  
13.25-13.55BK VİRÜS ENFEKSİYONU  sunumu indir
 Vildan Avkan OĞUZ
  
13.55-14.00TARTIŞMA
  
14.00-15.00OTURUM-17 “SOLİD ORGAN ALICILARINDA BAKTERİYEL ENFEKSİYONLAR”
  
 Oturum Başkanları: Ayhan AKBULUT, Ahmet Sami AKBULUT
  
14.00-14.30NAKİL SONRASI SIK GÖRÜLEN BAKTERİYEL ENFEKSİYONLAR sunumu indir
 Muhammed BEKÇİBAŞI
  
14.30-15.00DİRENÇLİ BAKTERİ ENFEKSİYONLARININ YÖNETİMİ
 Ferit KUŞÇU
  
15.00-16.40OTURUM-18 “SOLİD ORGAN NAKLİ ENFEKSİYONLARI: EHU’DAN BEKLENTİLER”
 Oturum Başkanları: Cemalettin AYDIN, Dinçer ÖZGÖR
  
15.00-15.20CERRAH GÖZÜYLE BEKLENTİ? sunumu indir
 Emrah OTAN
  
15.20-15.40GÖĞÜS HASTALIKLARI GÖZÜYLE BEKLENTİ?
 Murat YALÇINSOY
  
15.40.16.00NEFROLOG GÖZÜYLE BEKLENTİ?
 Özkan ULUTAŞ
  
16.00-16.20HEPATOLOG GÖZÜYLE BEKLENTİ?
 Murat HARPUTLUOĞLU
  
16.20-16-40RADYOLOG GÖZÜYLE BEKLENTİ?
 Ramazan KUTLU
  
16.40-17.30OTURUM-19″KARACİĞER KANSERİ VE NAKİL”
 Oturum Başkanı: Sezai YILMAZ, Dilara İNAN
  
16.40-17.30HEPATİT VE HCC PATOGENEZİ
 Brian Carr
  
17.30-18.00HCC HASTASINDA KARACİĞER NAKLİ
 Volkan İNCE
  
18.00-18.15SERBEST KÜRSÜ “AKLIMIZDA KALANLAR”
 Eyüp ARSLAN, Fethiye AKGÜL
  
18.15-18.30KAPANIŞ
  
 Yeşim TAŞOVA
 Yaşar BAYINDIR
.Mustafa Kemal ÇELEN